Site İçi Arama

KENT DİNDARLIĞI

İslamiyet hoşgörü ve iyilik telkin ederken, Şeyh Galib’den Taliban’a nasıl geldi? Kaybedilen bu düzlemin sebepleri tam olarak neler? Dindarlık kır ile kent arasında ne gibi değişikliklere uğradı? Halen uğramaya devam ediyor mu? Çağın gerektirdiği gibi bir Müslümanlık yaşamak mümkün mü? Değilse, neden mümkün değil? Bu ve bunun gibi mühim sorulara yanıt arıyor Mehmet Altan. Güncelliğini uzun zaman koruyacağa benziyor dindarlığın boyutları da...Devamı...


 

Kitap Tanıtımları

 Puslu Demokrasi Kent Dindarlığı
 Sarayı Yıkalım Muş'ta Meryem Olmak
 Kürtler Şeytan Soyundan mı? Küresel Vicdan
 Cami Kışla Parantezinde Türkiye  

 Kitap Tanıtımları > Küresel Vicdan > Kartepe Mehmet Altan’ı ağırladı

Kartepe Mehmet Altan’ı ağırladı
Kartepe Belediyesi kültür sanat etkinlikleri kapsamında düzenlediği konferanslarda Gazeteci Yazar Mehmet Altan’ı ağırladı. Necip Fazıl Kısakürek Kültür Merkezi’nde düzenlenen “Küresel Vicdan” konulu konferansta Altan, literatürümüze yeni kazandırdığı ve çok tartışılacak konu hakkında fikirlerini Kartepelilerle paylaştı.

Kartepe Belediyesi’nin NT Mağazaları işbirliğinde düzenlediği konferansta Belediye Başkanı Şükrü Karabalık, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Cansız, il genel ve belediye meclis üyeleri, Ak Parti Kartepe İlçe Gençlik Kolları yönetim kurulu üyeleri, sivil toplum örgütü temsilcileri, öğrenciler ve Kartepelilerden oluşan kalabalık bir topluluk hazır bulundu.
 

Dünyanın siyasi, iktisadi ve sosyal gidişatını yorumlayarak, Türkiye’nin şu an içinde bulunduğu konumu da dikkate alan Mehmet Altan, henüz emekleme döneminde olan küresel vicdanı yaşatmak ve geliştirmek için yeni ümitler yeşerten kitabı ile Küresel Vicdan konusunu dinleyicilerin dikkatine sundu.
 

İnanç, ırk ve soy ayrımı yapılmadan bütün insanların aynı vicdanı gösterebilmeleri konusunda anlayışlı olmaları gerektiğini vurgulayan Gazeteci Mehmet Altan, savaşların ve kavgaların bitmesini, insanların birbirlerine tahammül göstererek yaşamalarının zorunlu olduğunun altını çizdi. Altan, Türkiye’nin ve dünya ülkelerinin geleceğinin bu yol üzere şekilleneceğini yaşanan bazı örneklerle ortaya koydu. Konferans soru ve cevaplarla son bulurken konuşmacıya Belediye Başkanı Şükrü Karabalık teşekkür ederek Kartepe Manzarası fotoğrafı hediye etti.

gazetekocaeli.com, 01.12.2011


Bu bölümdeki diğer içerikler için tıklayınız.

E-posta : info@mehmetaltan.com

VB#Turk Yazılım ve Bilgisayar desteği ile sizlere ulaşmaktadır.