Site İçi Arama

KENT DİNDARLIĞI

İslamiyet hoşgörü ve iyilik telkin ederken, Şeyh Galib’den Taliban’a nasıl geldi? Kaybedilen bu düzlemin sebepleri tam olarak neler? Dindarlık kır ile kent arasında ne gibi değişikliklere uğradı? Halen uğramaya devam ediyor mu? Çağın gerektirdiği gibi bir Müslümanlık yaşamak mümkün mü? Değilse, neden mümkün değil? Bu ve bunun gibi mühim sorulara yanıt arıyor Mehmet Altan. Güncelliğini uzun zaman koruyacağa benziyor dindarlığın boyutları da...Devamı...


 

Videolar > Mehmet Altan: Büyük bir zaaf var

Samanyolu Haber TV'de yayınlanan Güncel Durum programına konuk olan Gazeteci Yazar Mehmet Altan, 8 askerimizin şehit olduğu saldırıyla ilgili değerlendirmelerde bulundu.

Mehmet Altan, "Yaşanan saldırıları Türk-Kürt savaşı değil barış lobisi ve savaş lobisi olarak değerlendirmeli. Son günlerde yaşanan olumlu gelişmelere karşı savaş lobisi yeniden harekete geçti. Bu lobiyi güçlü kılan rantın analizini yapmak lazım. Çocuklarımızın ailesine baş sağlığı diliyorum. Şayet bir ordumuz var ise bu saldırılar neden püskürtülemiyor? Bu kadar ağır silahlar oraya nasıl taşınıyor? Saldırdılar barışı öldürdüler diyorlar bu barış o kadar güçlüyse hemen yıkılmaması gerekli. Belliki büyük bir zaaf var ve siz 30 yıldır bir saldırıyı püskürtemiyorsunuz" şeklinde konuştu.

videoyu izlemek için tıklayınız....

Konu ile ilgili sayfalar...
Mehmet Altan'ı Star Gazetesinden Erdoğan Kovdurdu!......
Mehmet Altan'ın konuk olduğu Abbas Güçlü ile Genç Bakış programı...
Prof Dr. Mehmet Altan Haber1 Yayın Danışmanı Murat Erdin’in sorularını yanıtladı ...
MEHMET ALTAN, MEMLEKET İSTERİM...
Mehmet Altan: Türkiye'de kanırta kanırta din ve ırk siyaseti yapılıyor...
Bütün başlıklar için tıklayınız

E-posta : info@mehmetaltan.com

VB#Turk Yazılım ve Bilgisayar desteği ile sizlere ulaşmaktadır.